Profesor Waldemar Tarczyński ponownie wybrany na funkcję Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego

W piątek (26 kwietnia) Uczelniane Kolegium Elektorów wybrało, na stanowisko Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego. Nowa kadencja rozpocznie się 1 września 2024 roku i potrwa do 31 sierpnia 2028 roku.

Praca na rzecz rozwoju US

– Kolejna kadencja jest ogromnym wyzwaniem i wielkim zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy na rzecz rozwoju Uniwersytetu Szczecińskiego. Stanowi także szansę na efektywne kontynuowanie podjętych już działań, ale też na rozpoczęcie nowych projektów. Rozwój naszej Alma Mater jest misją ludzi dzielących podobne wartości i cele. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowanych pracowników badawczych, badawczo-naukowych, dydaktycznych, administracyjnych i obsługi oraz pełnych pasji studentów i doktorantów. Raz jeszcze składam podziękowania za udzielone zaufanie i zapraszam wszystkich do współpracy na rzecz rozwoju Uniwersytetu Szczecińskiego – powiedział po wyborze Rektor Tarczyński.

Profesor Waldemar Tarczyński

Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński jest absolwentem Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej. Tytuł profesora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 roku. Od początku kariery zawodowej jest związany z Uniwersytetem Szczecińskim. Profesor Tarczyński pełnił funkcję Rektora US dwukrotnie, tj. w latach 2005-2012 oraz w ostatniej kadencji 2020-2024.

Zainteresowania naukowe prof. Waldemara Tarczyńskiego skupiają się wokół następujących zagadnień: metody ilościowe na rynku kapitałowym, inżynieria finansowa, zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, zarządzanie ryzykiem, metody analizy technicznej na giełdzie papierów wartościowych, metody wyceny wartości przedsiębiorstwa, a także analiza ekonomiczno-finansowa przedsiębiorstwa. Waldemar Tarczyński jest również autorem wielu prac z tego zakresu oraz oprogramowania umożliwiającego prowadzenie analiz opłacalności projektów inwestycji w papiery wartościowe na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rektor US jest także promotorem 24 prac doktorskich oraz prawie 700 prac magisterskich.

Waldemar Tarczyński zaangażowany jest w wiele inicjatyw społecznych na rzecz środowiska naukowego i regionu Pomorza Zachodniego. Między innymi jest członkiem Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN, Prezesem Polskiego Towarzystwa Statystycznego, Prezesem OŚ Akademickiego Związku Sportowego.

Odznaczony został m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Serdecznie gratulujemy Panu Rektorowi! Życzymy kolejnych sukcesów w pełnieniu tej ważnej misji!

Więcej informacji na temat procesu wyborczego znajduje się na stronie www.wybory24.usz.edu.pl.