Ponad 6 mln dofinansowania dla Uniwersytetu Szczecińskiego

Uniwersytet Szczeciński pozyskał kolejne środki na rozwój dydaktyki. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie oceniło projekt, dzięki któremu nasza Uczelnia ma dodatkowe środki na dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Dla rozwoju gospodarki

Uczelnia uzyskała dofinansowanie w kwocie 6 641 072,00 zł na realizację projektu pn. „Uniwersytet Szczeciński – wsparcie kierunków studiów z branż kluczowych dla rozwoju gospodarki”. Głównym celem projektu jest dostosowanie oferty Uczelni do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji w ramach kierunków studiów:

• Green Economy – zielona gospodarka
  • kosmologia,
  • logistyka
  • zarządzanie odnawialnymi źródłami energii

W ramach projektu będą realizowane działania z zakresu

1. PROGRAMY: tworzenie nowych lub modyfikacja istniejących programów kształcenia, we współpracy z pracodawcami, praktykami lub podmiotami funkcjonującymi w otoczeniu społeczno-gospodarczym z kluczowych branż dla rozwoju gospodarki, wprowadzenie dodatkowych obligatoryjnych treści.
  2. STUDENCI: realizacja dodatkowych elementów kształcenia, w tym elementów praktycznych, podnoszących kompetencje studentów.
  3. ZAPOBIEGANIE: ograniczenia zjawiska przedwczesnego kończenia nauki.
  4. KADRA: rozwój obligatoryjnych kompetencji kadry zaangażowanej w realizację procesu kształcenia.

Mamy nadzieję, że dzięki takim projektom oferta Uniwersytetu Szczecińskiego będzie coraz bardziej atrakcyjna dla kandydatów na studia.

Konkurs nr FERS.01.05-IP.08-001/23 pt.
„Kształcenie na potrzeby branż” dofinansowany w ramach Priorytetu 1 Umiejętności, Działanie 01.05 -Umiejętności w szkolnictwie wyższym programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.