Minister Wieczorek spotkał się ze studentami

1 lutego br. w Uniwersytecie Szczecińskim gościliśmy Ministra Nauki Dariusza Wieczorka, który od Szczecina i naszej uczelni rozpoczął cykl spotkań ze środowiskiem akademickim. Wizyta rozpoczęła się od konferencji prasowej z udziałem ministra, prof. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora US oraz Piotra Zaremby, Przewodniczącego naszego Samorządu Studenckiego. Następnie szef MNiSW spotkał się z rektorami zachodniopomorskich uczelni, aby omówić bieżące zagadnienia i problemy z jakimi mierzą się szkoły wyższe naszego regionu.

Spotkanie ministra ze studentami

Głos studentów wybrzmiał po południu, w trakcie spotkania w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie minister odpowiadał na pytania młodzieży. Studentów interesowały przede wszystkim sprawy związane z finansowaniem nauki, pomocy socjalnej dla studentów, programem budowy i modernizacją akademików, czy sposobami na uatrakcyjnienie studiów pod kątem wymagań rynku pracy.

– Musicie być aktywni, działać w samorządach studenckich, brać udział w wyborach – zachęcał szef resortu nauki i podkreślał, że aktywność studencka procentuje w późniejszej działalności zawodowej.

W spotkaniu ministrowi towarzyszyli także prof. US Katarzyna Kotarska – Prorektor ds. Studenckich, prof. US Kinga Flaga-Gieruszyńska – Prorektor ds. Organizacji oraz przewodniczący Piotr Zaremba.

Galeria zdjęć

Wizyta ministra oczami UNIWIZJI