„Zakochaj się w Uniwersytecie” – walentynkowy koncert Chóru US

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Przeddzień Walentynek spędź razem z nami i weź udział w koncercie Chóru US, zatytułowanym „Zakochaj się w Uniwersytecie”. Największe miłosne hity usłyszymy już 13 lutego, o godzinie 17.30, w auli uniwersyteckiej, przy ul. Krakowskiej 71-79. Koncert poprowadzi Michał Janicki, dyrektor artystyczny Teatru Kameralnego oraz aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.

Połączone siły Chóru i zespołu ATUT

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego funkcjonuje od 1969 roku. Chórzyści mają za sobą niezliczoną ilość koncertów w Polsce oraz za granicą. Obecnie opiekunem artystycznym i dyrygentem Chóru jest dr hab. Anna Tarnowska, prof. AS, pod której kierownictwem zespół zrealizował wiele interesujących projektów artystycznych i osiągnął sukcesy na międzynarodowych konkursach chóralnych.

Podczas koncertu gościnnie wystąpi studencka grupa wokalna ATUT. W jej skład wchodzą studenci naszej uczelni, a opiekunem artystycznym jest Dariusz Chmielewski. Zespół prezentuje urozmaicony repertuar. Muzykalność, integracja i współpraca – to dla nich najważniejsze. W planach grupy jest nagranie płyty z piosenkami autorskimi o Szczecinie.

Program artystyczny koncertu

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego:

• ,,Can’t Help Falling in Love” – muz. i sł. George Weiss, Hugo Peretti, Luigi Creator; arr. Ola Eriksson
  • ,,A Tribute to Queen” – arr. Mark Brymer
  • ,,Embraceable You” – sł. Ira Gershwin, muz. George Gershwin
  • ,,Imagine” – muz. i sł. John Lennon, arr. Mac Huff
  • ,,Sing, Sing” – sł. Agnieszka Osiecka, muz. Jacek Mikuła, opr. Aleksandra Wojtaszek
  • ,,Sway” – sł. Norman Gimbel, muz. Pablo Beltrán Ruiz
  • ,,Nothing’s Gonna Change My Love for You” – sł. Gerry Goffin, muz. Michael Masser, arr. Joachim Fischer
  • ,,Usta milczą, dusza śpiewa” – z operetki „Wesoła Wdówka” Franza Lehara

Studencka grupa wokalna ATUT:

• ,,When We Were Young” – muz. i sł. Adele, T. Jesso Jr.
  • ,,Stop” – muz. Gregg Sutton, sł. Bruce Brody, Sam Brown
  • ,,Unchained Melody” – muz. Alex North, sł. Hy Zaret
  • ,,To nie ja” – muz. Stanisław Syrewicz, sł. Jacek Cygan

Do udziału w koncercie prowadzone są zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy. Na zgłoszenia czekamy do dnia 8 lutego.

Filmowe zaproszenie