Ostatnie dni rejestracji do udziału w debacie

Do środy 31 stycznia czekamy na Wasze zgłoszenia do udziału w debacie pt. „AI. Czy mamy się czego obawiać?”. Zapisy prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy. Organizatorami spotkania są Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Technopark Pomerania. Natomiast sama debata odbędzie się 1 lutego, w godzinach 18.00 – 19.30, w studiu UNIWIZJI (ul. Cukrowa 12, wejście C, sala nr 333).

Sztuczna inteligencja – rewolucja dokonująca się na naszych oczach

„AI. Czy mamy się czego obawiać?” to kolejna z cyklu debat poświęconych zagadnieniu współcześnie kluczowemu – sztucznej inteligencji, jej znaczeniu dla przyszłości gospodarki, pracy, społeczeństwa i nauki.

AI szybko staje się nieodłącznym elementem coraz większej części naszej rzeczywistości, tworząc nowe możliwości, ale też zagrożenia. W sposób bardzo dynamiczny edukacja i nauka stają się częścią przemian powodowanych technologicznym postępem. Wierzymy, że budowanie społecznej świadomości jest jedyną drogą do wykorzystania szans stwarzanych przez nowe narzędzia, ale także do sprostania stwarzanym przez nie wyzwaniom.

W kanale YouTube Uniwersytetu Szczecińskiego będzie można obejrzeć transmisję debaty.

Harmonogram