„Tajemnice życia od komórek do biosfery”. Za nami kolejna edycja Nocy Biologów

12 stycznia w całej Polsce odbyła się Noc Biologów. Organizatorem szczecińskiej XIII edycji przedsięwzięcia był Instytut Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z zachodniopomorskich szkół. Natomiast pracownicy Biura Rekrutacji mieli okazję porozmawiać z tegorocznymi maturzystami o ofercie edukacyjnej US.

Wykłady, warsztaty, pokazy…

Hasło tegorocznej edycji Nocy Biologów brzmiało „Tajemnice życia od komórek do biosfery”.

W programie wydarzenia nie zabrakło bardzo popularnych wykładów m.in. śmiechoterapii z pokazem kilku technik śmiechoterapeutycznych. Na WNŚiP można było odwiedzić nowoczesne laboratoria, poznać techniki badawcze, jakimi posługują się na co dzień uniwersyteccy naukowcy, samodzielnie wykonać doświadczenie, zaobserwować ciekawe zjawiska.

W Kampusach na Felczaka i Wąskiej zorganizowano prawie 50 pokazów, wykładów, warsztatów, wystaw i zajęć w laboratoriach.