Ponad 28 mln na rozwój nauki w Uniwersytecie Szczecińskim

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki konkursu w programie „Regionalna inicjatywa doskonałości”. Cieszymy się, że Uniwersytet Szczeciński uzyskał dofinansowanie na oba złożone projekty na łączną kwotę ponad 28 mln zł.

Jedyni w województwie

Warto zaznaczyć, że US startował we wszystkich obszarach programu dopuszczonych w naszym regionie i jako jedyna uczelnia w województwie zachodniopomorskim i jedna z trzech w Polsce, otrzymała dofinansowanie we wszystkich zgłaszanych projektach.

Wygrane projekty

• Projekt pn. „Umocnienie potencjału naukowego na rzecz inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego”, realizowany przez Instytuty Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 14 400 000,00 zł.
  • Projekt pn. „Zwiększenie potencjału, jakości oraz umiędzynarodowienia interdyscyplinarnych badań przyrodniczych”, realizowany w Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku oraz w Instytucie Biologii. Kwota finansowania projektu wynosi 14 160 000,00 zł.

Serdecznie gratulujemy!

Opisy dofinansowanych projektów