Debata o przyszłości demokracji

Wydział Prawa i Administracji US zaprasza do udziału w AREOPAGU, który będzie wyjątkowym wydarzeniem poświęconym przyszłości demokratycznego państwa prawnego. Debata „O przyszłości demokratycznego państwa prawnego – odbudowa i odpowiedzialność czy koniec epoki prawa?” odbędzie się 26 stycznia, o godzinie 17.00, na Scenie Szekspirowskiej Teatru Polskiego w Szczecinie. Wydarzenie poprowadzą red. Radomir Wit (TVN24) oraz prof. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Praworządność na pierwszym miejscu

AREOPAG to oryginalny format debaty społecznej i naukowej skoncentrowany na najważniejszych kwestiach życia publicznego. Wydarzenie charakteryzuje się wysokim poziomem merytorycznym, zapewnianym przez udział wybitnych przedstawicieli świata nauki. W tym roku będą to: prof. Ewa Łętowska, prof. Hanna Suchocka, prof. Włodzimierz Wróbel, prof. Andrzej Rychard i prof. Krystian Markiewicz.

Debata skupi się na kwestii praworządności, która jest kluczowa w kontekście współczesnych wyzwań demokracji. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące roli prawa w funkcjonowaniu państwa oraz przyszłości praworządności jako fundamentu demokratycznego państwa prawnego.

Zapraszamy do rejestracji do udziału stacjonarnego w wydarzeniu poprzez formularz zgłoszeniowy.

Debata będzie również transmitowana na żywo przez Uniwizję w mediach społecznościowych WPiA US.