Trzy dni wykładów, warsztatów, spotkań i prezentacji. Zakończyły się Dni otwarte naszej uczelni

Ponad 1600 uczniów z prawie 100 szkół ponadpodstawowych odwiedziło nasze Dni otwarte, które odbyły się w dniach 12-14 grudnia. Podczas wydarzenia zaprezentowały się wszystkie wydziały uczelni, a także koła naukowe. Znaczna część odwiedzających pochodziła ze Szczecina oraz okolicznych miejscowości. Ale byli także goście ze szkół ponadpodstawowych w Warszawie, Gdańsku czy Poznaniu.

Wykłady, warsztaty, spotkania, zwiedzanie…

To była już kolejna edycja Dni otwartych Uniwersytetu Szczecińskiego. Głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów i maturzystów z ofertą edukacyjną, a także pokazanie zaplecza kształcenia US.

Podczas trzydniowych spotkań na największej uczelni na Pomorzu Zachodnim, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Zaprosiliśmy odwiedzających na warsztaty, wykłady, zajęcia w laboratoriach, a także wycieczki po wydziałach oraz prezentacje pracowni i poszczególnych kierunków studiów.

Trzy dni atrakcji dla uczniów

Pierwszy dzień Dni otwartych (12 grudnia) należał do Wydziałów: Humanistycznego, Nauk Społecznych, Prawa i Administracji oraz Teologicznego. Popularne okazały się: strzelnica laserowa, warsztaty z grafologii, wykłady z zakresu pomocy psychologicznej, warsztaty kognitywistyczne, czy symulacja rozprawy sądowej z udziałem Sędziego Arkadiusza Krupy, autora Ślepym okiem Temidy. Natomiast najbardziej międzykulturowym budynkiem uniwersyteckim okazał się Kampus przy alei Piastów. To tam swoje atrakcje przygotowały nasze filologie: polska, angielska, germańska, hiszpańska, romańska, włoska oraz rosyjska.

Podczas drugiego dnia wydarzenia (13 grudnia) zaprezentowały się Wydziały Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Kultury Fizycznej i Zdrowia. Uczniowie mogli wziąć udział w prezentacji Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii, w warsztatach zorganizowanych w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka oraz w zajęciach, które odbyły się w uniwersyteckim Geocentrum.

Ostatni dzień (14 grudnia) to liczne atrakcje, przygotowane przez pracowników i studentów z Wydziałów Ekonomii, Finansów i Zarządzania oraz ponownie Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Wśród najciekawszych wykładów można było znaleźć „Jak zostać superbohaterem w erze sztucznej inteligencji?”, czy „Algorytm stabilnych małżeństw Gale’a-Shapleya”. Uczniowie mogli wziąć także udział w warsztatach zorganizowanych w uczelnianej telewizji Uniwizja oraz zwiedzić laboratoria mieszczące się w budynku Service Inter-Lab. Odwiedzający zgłębiali także tajniki pracowni optyki okularowej.

Zainteresowanie Dniami otwartymi przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy, że byliście z nami!

Do zobaczenia za rok! 😉

Galeria 12 grudnia