Wykłady o języku polskim

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego i szczeciński oddział Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego zapraszają na „Wykłady o języku polskim”.

Harmonogram wykładów

• 27 listopada 2023roku – Kto jest dzisiaj autorytetem językowym? (prof. Ewa Kołodziejek).
  • 18 grudnia 2023 roku – Między prawdą a fałszem – fake news w internecie (dr Rafał Sidorowicz).
  • 5 lutego 2024 roku – Walentynkowo: Miłość we frazeologii (prof. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska).
  • 25 marca 2024 roku – Jak w polszczyźnie postrzegamy ludzkie ciało? (dr Mirosława Hordy).
  • 22 kwietnia 2024 roku – Liczebniki – trochę teorii, trochę praktyki (prof. Piotr Wojdak).
  • 27 maja 2024 roku – Piękno i radość – świat wartości odzwierciedlony w języku (prof. Adrianna Seniów).

Szczegóły spotkań

Spotykamy się w Bibliotece US, przy al. Piastów 40b, budynek nr 3, o godzinie 17.00.

Zapisy odbywają się pod adresem wykladyojezyku@usz.edu.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona.