Obchody Dnia Geografa

Instytut Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej US oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne zapraszają 24 kwietnia br., na krótkie obchody Dnia Geografa ustanowione przez Komitet Nauk Geograficznych PAN na dzień 23 kwietnia wraz z Dniem Ziemi – 22 kwietnia.

Obchody Dnia Geografa odbędą się o godzinie 10.00 w auli im. prof. Małka (tzw. Nowa Aula) w postaci serii czterech krótkich, 20-minutowych prelekcji, poświęconych różnorodności zadań geografii (zwłaszcza w jej społeczno-ekonomicznym wydaniu) we współczesnej nauce i życiu społeczno-gospodarczym.

Szczegółowy program wydarzenia na plakacie.

Obchody objęte zostały patronatem dr hab. Małgorzaty Łatuszyńskiej, prof. US – Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Prelegentami i organizatorami wydarzenia są:

• dr hab. Paweł Czapliński, prof. US,
  • dr Tomasz Duda,
  • dr hab. Michał Kupiec, prof. US,
  • dr Jacek Rudewicz.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale youtube Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zapraszamy do udziału.

zupa-z-geografa-2