„Nie spodziewałam się, że tak spodoba mi się życie studenckie”. Jak się studiuje na US? – wywiad ze studentką

Zosia – studentka prawa na Uniwersytecie Szczecińskim w rozmowie pokazuje, że studia naprawdę można lubić i łączyć z dodatkowymi zajęciami. Ważne, aby zachować balans.

Na Uniwersytecie Szczecińskim jest ponad 90 kierunków, dlaczego wybrałaś akurat prawo?

Wybrałam prawo na Wydziale Prawa i Administracji, ponieważ od zawsze interesowały mnie przedmioty humanistyczne. Dodatkowo uwielbiam wystąpienia publiczne oraz skomplikowane wypowiedzi. Uważam, że prawo jest niesamowicie ciekawym kierunkiem.

Czy od razu rozważałaś studia prawnicze?

Tak, byłam na nie zdecydowana już w liceum. We wczesnym dzieciństwie chciałam być nauczycielką, jednak już jako nastolatka zdecydowałam się na zawód prawniczy.

Jesteś zadowolona z tego kierunku?

Uwielbiam go! Trzy lata temu nie spodziewałam się, że tak spodoba mi się życie studenckie, nauka oraz aktywności na uczelni. Miewam kryzysy (szczególnie podczas sesji egzaminacyjnej), ale finalnie jestem zadowolona, mimo że prawo jest wymagającym kierunkiem, to niesamowicie się tu spełniam.

À propos aktywności życia studenckiego, udzielasz się w kołach naukowych?

Tak i bardzo to lubię. Obecnie jestem członkiem Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji, aktywnie działam również w kołach: Kole Prawa Finansowego Fiskus, Kole Naukowym Prawa Międzynarodowego Publicznego oraz w Administracyjnym Kole Naukowym.

Studia prawnicze, koła naukowe i organizacje… całkiem tego dużo. Masz czas dla siebie?

Bywa ciężko, ale prowadzę kalendarz i staram się rozsądnie dysponować czasem. Często mój grafik jest bardzo napięty i żyję w biegu, ale lubię to. Uważam jednak, że ważny jest w życiu balans, dlatego, kiedy czuję się przebodźcowana, skupiam się na odpoczynku i czasie dla siebie. W wolnym czasie trenuję karate, crossfit i chodzę na siłownię. Uwielbiam podróżować i każdą przerwę w zajęciach na uczelni staram się spędzać za granicą. Często spotykam się z przyjaciółmi i wspólnie spędzamy czas. Lubię również odwiedzać galerie sztuki i muzea.

A co robisz w trakcie okienka?

Okienka najczęściej spędzam na obiadach lub kawach ze znajomymi oraz na nauce w Książnicy Pomorskiej.

A co po studiach?

Po 5 latach studiowania chciałabym skupić się na pracy zawodowej oraz wybrać się na aplikację radcowską.

To teraz seria krótkich pytań. Lubisz Szczecin?

Jestem ze Szczecina, mieszkam tutaj od urodzenia i bardzo lubię to miasto!

Jakbyś się opisała za pomocą 4 słów?

Uważam, że jestem: energiczna, wrażliwa, ekstrawertyczna i odważna.

Co byś wybrała? Okulary, które zapewnią Ci niesamowitą pamięć, czy długopis, który na teście zaznacza same dobre odpowiedzi?

Zdecydowanie wybrałabym okulary, które zapewniają niesamowitą pamięć – taki przedmiot pomocny byłby na uczelni, w pracy oraz w życiu towarzyskim.

Dziękujemy za rozmowę!