Jednostka prowadząca: Instytut Zarządzania
Wydział: Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania
Informacje o kierunku:
Cel studiów
Rozwój indywidualnych kompetencji menedżerskich w zakresie nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania projektami.
Podniesienie pozycji konkurencyjnej menedżerów oraz zatrudniających ich przedsiębiorstw poprzez formalne potwierdzenie kompetencji międzynarodowym certyfikatem International Project Management Association (IPMA 4LC).
Opis kierunku
We współczesnym, dynamicznym otoczeniu gospodarczym, realizacja działalności biznesowej coraz częściej odbywa się poprzez projekty. Skutkuje to wzrostem zapotrzebowania na profesjonalne kompetencje z zakresu zarządzania projektami. Specjaliści zarządzania projektami to grupa zawodowa, która jest najbardziej poszukiwana obecnie na rynku pracy, ceniona i dobrze opłacana. Słuchacz studiów podyplomowych \”Certyfikowany menedżer projektów\” zdobędzie wiedzę i umiejętności umożliwiające mu skutecznie i efektywne zarządzanie projektami. Ukończenie studiów zapewni przygotowanie do uzyskania certyfikatu międzynarodowej organizacji International Project Management Association (IPMA) na poziomie IPMA Level D.
Uczestnicy
Słuchaczem studiów podyplomowych może być osoba mająca ukończone studia wyższe.
Studia są dedykowane dla pracowników i menedżerów zajmujących się zarządzaniem projektami, niezależnie od branży i rodzaju prowadzonych projektów (projekty inwestycyjne, innowacyjne, organizacyjne), którzy chcą doskonalić swój warsztat i umiejętności poprzez poznanie metod i narzędzi zarządzania projektami zalecanych przez wiodące metodyki zarządzania projektami (m.in. PRINCE2, PMBOK, PCM) oraz potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności menedżerskie w tym zakresie międzynarodowym certyfikatem.
Studium przygotowuje do uzyskania międzynarodowego certyfikatu IPMA.
Wykładowcy
Zajęcia prowadzą pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego, przede wszystkim pracownicy Katedry Organizacji i Zarządzania, akredytowani trenerzy IPMA oraz praktycy – specjaliści z zewnątrz.
Organizacja:
Organizacja nauki
Studia obejmują dwa semestry, w sumie 184 godziny zajęć dydaktycznych. Zjazdy będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w weekendy (soboty i niedziele).
Czas trwania
2 semestry
Warunki zaliczenia
Wszystkie przedmioty kończą się zaliczeniem na ocenę. Uzyskanie pozytywnych ocen z wszystkich przedmiotów jest warunkiem ukończenia studiów i uzyskania dyplomu ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Szczecińskiego.
Opłaty
2500 zł/semestr
Rekrutacja:
Warunki rekrutacji
Rekrutacja trwa do 15 marca 2021 r.
Słuchaczami studiów podyplomowych mogą zostać osoby posiadające kwalifikacje co najmniej pierwszego stopnia (tj. legitymujące się tytułem zawodowym licencjata lub inżyniera). Przyjęcie odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów.
UWAGA! Elektroniczna rekrutacja na studia podyplomowe poprzez system ERK.
Zarejestruj się: rekrutacja trwa do 15 marca 2021 r.
Elektroniczna Rejestracja Kandydatów ->
W kolejnym etapie należy dostarczyć wymagane dokumenty pocztą na wybrany wydział.
O przyjęciu na studia decyduje kolejność złożenia dokumentów.
Dokumenty
• Kwestionariusz osobowy kandydata
• Kopia dyplomu ukończenia studiów
• 2 zdjęcia (3,5 x 4,5 cm)
Sposób składania dokumentów
Dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą na wskazany poniżej adres:
Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania
ul. Cukrowa 8,
71 – 004 Szczecin
Zajęcia odbywają sie w weekendy (sobota i niedziela), 2 zjazdy w miesiącu w sumie 10-11 zjazdów
Dodatkowe informacje:
brak