Ponad 4,5 tysiąca uczniów odwiedziło 17. Szczeciński Salon Maturzystów

W dniach 6-7 września, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się 17. edycja Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023. Przedsięwzięcie jest tradycyjnym punktem startowym kampanii rekrutacyjnych.

„Tu matura spotyka się ze studiami”

Dla wielu uczestników szczecińskie wydarzenie było pierwszą okazją poznania uczelni, ich ofert edukacyjnych i systemu rekrutacji, możliwością rozmowy ze studentami rekomendującymi swoje wcześniejsze wybory.

Dla uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych przygotowano wiele atrakcji:

  • prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025,
  • informacje o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych,
  • spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych,
  • spotkania ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, ekspertami rynku pracy oraz z edukatorami.

Podsumowanie 17. edycji SSM

W ciągu dwóch dni ponad 4,5 tysiąca uczniów ze szkół w Szczecinie, Goleniowie, Stargardzie, Choszcznie, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Barlinku, Gryficach, Wolinie i Chojnie odwiedziło Szczeciński Salon Maturzystów. W wydarzeniu wzięło udział 15 wystawców (w tym 12 uczelni). Odbyło się 30 spotkań z przyszłorocznymi maturzystami – wykładów, warsztatów, prelekcji itp.

Organizatorem Salonów Maturzystów jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Gospodarzem szczecińskiej edycji po raz kolejny był US.

Uczelnia weźmie także udział w Salonach we Wrocławiu, w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Bydgoszczy.