Studiujący zapoznaje się z podstawową wiedzą z zakresu nauk ekonomicznych, prawnych, politycznych i historycznych, umożliwiającą mu poznanie i zrozumienie charakteru i mechanizmów funkcjonowania współczesnych stosunków międzynarodowych oraz gospodarki światowej. Absolwent posiada umiejętność skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania oraz biegle posługuje się dwoma językami obcymi.
UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW
Umiejętności nabyte w trakcie studiów:
• poznasz wiadomości z zakresu prawa międzynarodowego, współczesnych systemów politycznych, międzynarodowych stosunków politycznych, finansowych, handlowych i kulturalnych, organizacji międzynarodowych, polskiej polityki zagranicznej oraz szeroko rozumianej wiedzy o Unii Europejskiej,
• poznasz kulturowe i cywilizacyjne korzenie współczesnej cywilizacji, historii, dyplomacji oraz bieżących problemów Polski i świata oraz podstawowe techniki aktywności publicznej,
• wybierając odpowiednią specjalność, nabędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące polityki międzynarodowej w wymiarze globalnym i regionalnym, funkcjonowania gospodarki światowej i zasadach rynku międzynarodowego, komunikowania międzykulturowego i lobbingu międzynarodowego.
KARIERA I PRACA
Nasi absolwenci spełniają się zawodowo i robią karierę jako:
• analitycy i specjaliści średniego szczebla w administracji państwowej i samorządowej,
• pracownicy organizacji i instytucji międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą,
• specjaliści ds. międzynarodowych w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych,
• eksperci w szeroko rozumianych mediach.
Profil studiów: ogólnoakademicki
ECTS: 180
Specjalności:
- studia nad organizacjami pozarządowymi;
- stosunki międzynarodowe w krajach południa;
- dyplomacja i służba zagraniczna;
- studia pozaeuropejskie;
- studia brytyjskie i amerykańskie
Kryteria kwalifikacji - grupa I:
- geografia
- historia
- historia sztuki
- wiedza o społeczeństwie
Kryteria kwalifikacji - grupa II:
- język obcy nowożytny: dowolny
Kryteria kwalifikacji - grupa III:
- język polski
Dodatkowe informacje:
Poprzez spotkania z osobami kreującymi polską polityką zagraniczną (w ramach wykładów gościnnych) studenci mogą na bieżąco konfrontować swoją wiedzę i obraz medialny z rzeczywistością dyplomatyczną. Studenci mogą brać udział w pracach koła naukowego: Aktywny Dialog Międzynarodowy oraz w projektach międzynarodowych, prowadzonych przez wykładowców.