Wychowanie fizyczne
Wychowanie fizyczne to kierunek stworzony z myślą o osobach, które pasjonują się sportem, preferują zdrowy styl życia, lubią wysiłek fizyczny i kontakt z drugim człowiekiem oraz są gotowe do poszukiwania i podejmowania kreatywnych rozwiązań w samodzielnym planowaniu i realizacji aktywności fizycznej.
Studia przygotowują do podejmowania działalności pedagogicznej, wychowawczej i menadżerskiej w zakresie wychowania fizycznego i sportu. Ponadto realizowane są (do wyboru) trzy moduły – aktywność fizyczna osób w starszym wieku oraz aktywność fizyczna osób z niepełnosprawnościami oraz instruktor rekreacji ruchowej.
Nauczysz się:
• projektować i realizować proces dydaktyczno-wychowawczy,
• organizować prozdrowotne formy zajęć dla osób w różnym wieku oraz dla osób z niepełnosprawnościami,
• organizować innowacyjne zajęcia w terenie, imprezy sportowo-rekreacyjne i eventy.
- obóz wędrowny
- kulturystyka i fitness
- taniec towarzyski
- podstawy samoobrony
- teoria i metodyka treningu sportowego
- turystyka szkolna i ekologia.
• ośrodkach sportowych i rekreacyjnych,
• placówkach wychowawczych, w klubach sportowych,
• organizacjach społecznych i samorządowych związanych z kulturą fizyczną,
• instytucjach zajmujących się doradztwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu aktywności fizycznej,
• samodzielnych formach działalności gospodarczej,
• wszystkich rodzajach szkół oraz w innych instytucjach publicznych i niepublicznych o charakterze edukacyjnym jako nauczyciele wychowania fizycznego.
Absolwenci studiów na kierunku wychowanie fizyczne są przygotowani do podjęcia studiów trzeciego stopnia oraz mają możliwość podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.
- nauczycielska
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia kierunku wychowanie fizyczne, specjalność nauczycielska. Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
O – ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia,
Ś – średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni.
Zdolność do podjęcia studiów na kierunku wychowanie fizyczne kandydaci potwierdzają zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza medycyny pracy.
Studenci odbywają praktyki zawodowe psychologiczno- pedagogiczne, zawodowe dydaktyczne oraz z wybranego modułu.