• 18 STY 22

Wydział: Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania

Informacje o kierunku:

Cel studiów

Zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnej w kierowaniu i kontroli realizacji inwestycji prowadzonych w jednostkach sektora finansów publicznych.

Opis kierunku/program studiów

Studia ukierunkowane są na zagadnienia związane z zarządzaniem inwestycjami w jednostkach sektora finansów publicznych, zarówno na szczeblu rządowym, jak i samorządowym, a także w podmiotach prywatnych będących  potencjalnym beneficjentem pomocy publicznej lub wykonawcą zadań dla jednostek sektora finansów publicznych.

W procesie kształcenia główny nacisk położony jest na uzyskanie praktycznych umiejętności i kompetencji przydatnych do rozpoznawania, diagnozowania i  rozwiązywania problemów w zakresie zarządzania ryzykiem, bezpieczeństwa, planowania, przygotowania i realizacji inwestycji, gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacjami. Uzyskana na studiach podyplomowych wiedza powoli realizować zadania na stanowiskach kierownika jednostki, koordynatora komórki inwestycji, specjalisty pionu zarządzania procesem inwestycyjnym, audytora, kontrolera.

W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak, m. in.:

• przygotowanie i realizacja procesu inwestycyjnego,
    • zamówienia publiczne,
    • finanse publiczne,
    • finansowanie inwestycji środkami europejskimi,
    • zarządzanie,
    • marketing i public relations w sektorze finansów publicznych,
    • zarządzanie ryzykiem procesu inwestycyjnego,
    • audyt i kontrola zarządcza.

Zdobyte kompetencje pozwolą realizować zadania na stanowiskach m. in: kierownika jednostki, koordynatora komórki inwestycji, specjalisty pionu zarządzania procesem inwestycyjnym, audytora, kontrolera.

Organizacja:

Uczestnicy: absolwenci studiów wyższych z tytułem magistra, licencjata lub inżyniera

Wykładowcy
    Zajęcia prowadzone są  przez praktyków zaangażowanych w realizację procesów inwestycyjnych w różnych jednostkach sektora finansów publicznych , w tym m. in Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, oraz pracowników badawczo-dydaktycznych Uniwersytetu Szczecińskiego z doświadczeniem w funkcjonowaniu jednostek sektora finansów publicznych.

Organizacja nauki

Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele, co 2 tygodnie

Opłaty: 5000 zł (po 2500 zł za semestr), z możliwością rozłożenia płatności na 4 raty w semestrze.

1 rok, 2 semestry

Warunki zaliczenia

Warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie przedmiotów objętych programem studiów

Rekrutacja:

Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 przedłużona do 31 października 2022 r.

Elektroniczna rekrutacja na studia podyplomowe poprzez system ERK:  https://e-podyplomowe.usz.edu.pl/erekrutacjanew/index.php

Zapraszamy do rejestracji.

Warunki rekrutacji:

Po rejestracji w systemie, należy dostarczyć wymagane dokumenty osobiście lub pocztą do Sekretariatu Studiów.

Wymagane dokumenty:

• podanie/kwestionariusz osobowy kandydata – wydruk z systemu ERK,
    • odpis dyplomu ukończenia studiów lub poświadczona kserokopia dyplomu,
    • zdjęcie (1 sztuka)

Dokumenty można złożyć: listownie lub kurierem – przesyłając na adres:

Uniwersytet Szczeciński

Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania