• 22 PAŹ 20

    Współczesne organizacje, które chcą osiągnąć sukces, szukają pracowników o najwyższym potencjale, który możesz powiększyć, studiując na kierunku zarządzanie.
    Zarządzanie jest nowoczesnym kierunkiem studiów, na którym, z jednej strony, przekazuje się wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i pokrewnych dyscyplin naukowych, a z drugiej – rozwija umiejętności praktyczne do sprawnego zarządzania rynkowo zorientowanymi przedsiębiorstwami i instytucjami oraz działalnością non profit.

    Czas trwania studiów: 4 semestry

    Przykładowe przedmioty:
    Planowanie marketingowe, strategiczne zarządzanie kapitałem ludzkim, ocena efektywności
    projektów inwestycyjnych, społeczna odpowiedzialność biznesu, metody zarządzania
    projektami.

    Nasi absolwenci pracują w:
    • korporacjach krajowych i międzynarodowych, instytucjach publicznych oraz organizacjach non profit (specjalista/manager ds.: personalnych, marketingu usług, zarządzania relacjami z klientami, zarządzania jakością usług),
    • administracji rządowej i samorządowej (specjalista ds. strategii rozwoju regionalnego),
    • przedsiębiorstwach zajmujących się doradztwem personalnym, finansowym i inwestycyjnym (doradca w zakresie optymalnego wykorzystania potencjału zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracowników oraz analizy trendów na rynku pracy),
    • zespołach projektowych, np. ds. strategii, analiz ekonomiczno-finansowych, zarządzania ryzykiem, wartością lub restrukturyzacją.

    Kontynuacja nauki: absolwenci studiów na kierunku zarządzanie mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.

    Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne

    Profil studiów: ogólnoakademicki

    ECTS: 120


    Specjalności:

    Moduły:

    • zarządzanie marketingowe;
    • doskonalenie potencjału pracowników;
    • zarządzanie projektami w praktyce;
    • zarządzanie biznesem

    Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów


    Kryteria kwalifikacji:

    STUDIA STACJONARNE

    Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

    Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru:
    W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
    O – ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia
    Ś – średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni.

    STUDIA NIESTACJONARNE

    Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

    Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.


    Dodatkowe informacje:

    Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier. Istnieje również możliwość odbycia staży zagranicznych w ramach programu ERASMUS+.