• 27 STYCZEŃ 21

Wydział: Wydział Nauk Społecznych

Informacje o kierunku:

Cel studiów

Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w kwalifikacje do pracy edukacyjno-terapeutycznej z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym: z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, z przewlekłą chorobą, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, z niepełnosprawnością sprzężoną, a ponadto z osobami niedostosowanymi społecznie lub zagrożonymi niedostosowaniem społecznym.

Opis kierunku/Program

Uzyskiwane uprawnienia/kwalifikacje/specjalność w ramach studiów podyplomowych:

Absolwent uzyskuje kwalifikacje do pracy jako nauczyciel: specjalista- pedagog specjalny i wspomagający w przedszkolu, szkole i placówce ogólnodostępnej oraz integracyjnej; do pracy z osobami objętymi indywidualnym przygotowaniem przedszkolnym oraz indywidualnym nauczaniem; rewalidacji indywidualnej w przedszkolu, szkole i placówce oraz prowadzenia zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu, szkole oraz placówce.

Uczestnicy

Słuchaczami studiów mogą być:

Osoby, które ukończyły studia I lub II stopnia i posiadają przygotowanie pedagogiczne

Wykładowcy

Pracownicy Instytutu Pedagogiki oraz profesjonaliści ze szkół i placówek dla osób niepełnosprawnych z województwa zachodniopomorskiego

Organizacja:

Organizacja nauki

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie lub raz w miesiącu w soboty (9.00 – 18.00) i niedziele (9.00-15.00).

3 semestry
    Warunki zaliczenia

Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:

– obecność i aktywne uczestnictwo na zajęciach

– zaliczenie trzech semestrów w oparciu o zaliczenia i egzaminy z przedmiotów objętych programem studiów (oceny według wymagań prowadzących zajęcia). Poświadczeniem zaliczeń są wpisy w Karcie Słuchacza, którą każdy zainteresowany zobowiązany jest złożyć u kierownika studiów po zakończeniu wszystkich zajęć w ramach edycji,

– spełnienie wymagań dotyczących praktyki pedagogicznej określonych na początku studiów.

Opłaty

4350 zł (1450 zł za semestr – możwliwość rozłożenia opłaty semestralnej na raty – max 4)

Rekrutacja:

Warunki rekrutacji

Warunkiem rekrutacji na studia będzie rejestracja w systemie, a następnie, zgodnie z etapami rekrutacji, przesłanie listownie następujących dokumentów:

– kwestionariusz osobowy kandydata  – wydruk z systemu ERK

– odpis dyplomu ukończenia studiów lub poświadczona kserokopia dyplomu

– zdjęcie

O przyjęciu na studia decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Elektroniczna rekrutacja na studia podyplomowe poprzez system ERK : https://e-podyplomowe.usz.edu.pl/erekrutacjanew/index.php

Rekrutacja przedłużona do 30 listopada 2021 r. Zapraszamy do rejestracji.

Dokumenty należy przesłać pocztą:

Wydział Nauk Społecznych

ul. Krakowska 71-79