• 10 STY 22
  Noc Biologów na Uniwersytecie Szczecińskim – 14 stycznia 2022 r.

  Już po raz jedenasty Uniwersytet Szczeciński zaprasza uczniów oraz mieszkańców Szczecina i okolic do udziału w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów 2022.

  14 stycznia 2022 r. przed pasjonatami biologii zostaną otwarte drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Pracownicy i studenci Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przygotowali 20 zajęć w formie warsztatów, pokazów i laboratoriów o charakterze obserwacyjnym i doświadczalnym. Uczestnicy będą mieli możliwość m.in. samodzielnego wykonania preparatów mikroskopowych z bakterii, przebadania swojego włosa pod mikroskopem i „własnoręcznego” oznaczenia grupy krwi. W programie wydarzenia nie zabraknie wykładów połączonych z dyskusją na temat kwestii przywracania wymarłych gatunków, zagrożeń przyrody, dobierania się ludzi w pary, a także o przyczynach genetycznych i epigenetycznych chorób nowotworowych oraz mechanizmach odpowiedzi układu odpornościowego. Uczestnicy wykładów poznają również techniki śmiechoterapeutyczne oraz dowiedzą się o roli pasożytów zwierząt udomowionych i profilaktyce zakażeń.

  Noc Biologów 2022 odbędzie się w formie hybrydowej. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników zajęcia stacjonarne będą prowadzone wyłącznie dla osób wcześniej zarejestrowanych, a w trakcie zajęć obowiązywać będzie nakaz trzymania dystansu oraz zakrywania ust i nosa maseczką.

  Program wydarzenia

  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.