Program studiów przygotowany został przez doświadczoną kadrę dla osób zainteresowanych życiem politycznym. Specjalności drugiego stopnia koncentrują się na relacji polityki z otoczeniem, zwłaszcza związanymi z mediami i obiegiem informacji. W trakcie zajęć studenci uczą się: prowadzenia kampanii i komunikowania się z mediami, tworzenia ekspertyz dla poszczególnych instytucji oraz funkcjonowania w organizacjach politycznych, także międzynarodowych.
Czas trwania studiów: 4 semestry
Przykładowe przedmioty: teoria polityki, ruchy społeczne, socjologia polityki, komunikowanie polityczne, decydowanie polityczne, prawo europejskie.
Nasi absolwenci pracują m.in. w:
• partiach politycznych, biurach poselskich i senatorskich,
• mediach i agencjach public relations,
• think tankach, organizacjach eksperckich i analitycznych,
• administracji rządowej i samorządowej,
• instytucjach Unii Europejskiej
Kontynuacja nauki: absolwenci studiów na kierunku politologia mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.
Profil studiów: ogólnoakademicki
ECTS: 120
Specjalności:
- polityka medialna;
- analityk rynku politycznego;
- International Studies.
Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów zgodnie z przepisami obowiązującymi na Uczelni.
Kryteria kwalifikacji:
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.
Kryteria kwalifikacji jest ocena na dyplomie.
Dodatkowe informacje:
Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier.