International economics jest kierunkiem z wykładowym językiem angielskim. Studia rozwijają kompetencje społeczne niezbędne do pracy w przedsiębiorstwach funkcjonujących w zmieniającym się i trudno przewidywalnym globalnym otoczeniu. Program studiów ma strukturę modułową, co zwiększa elastyczność w doborze przedmiotów, dzięki czemu student ma większy wybór w budowie umiejętności i kompetencji.
Nauczysz się:
• kreatywności i otwartości na zmiany,
• działać w sposób przedsiębiorczy,
• analizować zjawiska i procesy społeczno-gospodarcze w skali krajowej i globalnej gospodarki,
• dobierać i zastosować metody oraz narzędzia do analizy procesów społecznoekonomicznych, w tym zaawansowane techniki informacyjno-komunikacyjne,
• współpracować w zespole, pełniąc w nim różne funkcje i role, w tym kierownicze.
Przykładowe przedmioty:
International economic relations – advanced course, international business valuation,
advance analytics – Big Data, digitalisation and platform economy, industry 4.0, international
financial integration.
Nasi absolwenci znajdą zatrudnienie jako:
• eksperci i konsultanci w organach administracji publicznej,
• specjaliści w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych,
• analitycy ekonomiczni w korporacjach międzynarodowych.
Forma studiów: stacjonarne
WYDZIAŁ EKONOMII, FINANSÓW I ZARZĄDZANIA – KAMPUS MICKIEWICZA
Profil studiów: ogólnoakademicki
ECTS: 120
Specjalności:
Program kierunku ma charakter modułowy co umożliwia wybór indywidualnej ścieżki edukacyjnej, dopasowanej do preferencji studenta.
Kryteria kwalifikacji:
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.
Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru:
W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
O – ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia;
Ś – średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni
Dodatkowe informacje:
Kandydaci muszą prezentować znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie w tym języku. Studenci kierunku International Economics będą mieli możliwość doskonałego przygotowania się do podjęcia pracy w globalnej gospodarce. Należy przy tym, podkreślić usytuowanie Szczecina w regionie przygranicznym, co zwiększa możliwości współpracy międzynarodowej. Jest to związane między innymi z pokoleniową wymianą kadr menedżerskich, szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów, oraz szybszym rozwojem regionów przygranicznych, w tym Euroregionu Pomerania. Program studiów w języku angielskim pozwala rozwinąć kompetencje językowe w zakresie nie tylko fachowego słownictwa ale także swobody i otwartości w nawiązywaniu kontaktów i relacji biznesowych. Dodatkowym atutem studiowania na kierunku International Economics jest możliwość pracy nad wspólnymi projektami ze studentami z wymiany międzynarodowej, co pozwala dodatkowo dzielić się doświadczeniami oraz poznawać kulturę i zwyczaje innych krajów.