Program studiów na tym kierunku to połączenie dwóch bardzo cenionych przez pracodawców obszarów kompetencyjnych. Studiujący może wykształcić zarówno umiejętności informatyczne, jak i zdobyć wiedzę ekonomiczną pozwalającą na analizę taczającego nas świecie pod kątem identyfikacji potrzeb w celu tworzenia i dostarczania produktów zadowalających klientów.
UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW
Nauczysz się:
• zasad i narzędzi niezbędnych na każdym etapie wytwarzania oprogramowania, tj. analizy wymagań, projektowania, implementacji i testowania,
• projektować bazy danych i przetwarzać dane, analizować i modelować procesy biznesowe, a także projektować komunikację z użytkownikiem.
Dodatkowo na specjalności „Programowanie aplikacji biznesowych” nauczysz się: projektowania interfejsów graficznych, tworzenia serwisów internetowych, aplikacji na urządzenia mobilne i aplikacji chmurowych, a także programowania zespołowego oraz zaawansowanych metod i technik testowania oprogramowania.
Na specjalności „Internet i media społecznościowe w biznesie” nauczysz się: planowania przedsięwzięć internetowych, platform oraz narzędzi mediów społecznościowych i biznesu elektronicznego, a także pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, analityki internetowej, e-marketingu oraz kreatywnego projektowania treści reklamowych.
KARIERA i PRACA
Nasi absolwenci pracują jako:
• programiści,
• testerzy oprogramowania,
• webmasterzy,
• analitycy oraz projektanci aplikacji i serwisów internetowych,
• specjaliści ds. mediów społecznościowych i biznesu elektronicznego,
• specjaliści ds. e-marketingu,
• specjaliści ds. kreowania wizerunku internetowego.
Profil studiów: ogólnoakademicki
ECTS: 180
Specjalności:
- Programowanie aplikacji biznesowych
- Internet i media społecznościowe w biznesie
Kryteria kwalifikacji - grupa I:
- geografia
- historia
- matematyka
- wiedza o społeczeństwie
Kryteria kwalifikacji - grupa II:
- język obcy nowożytny: angielski
Kryteria kwalifikacji - grupa III:
- biologia
- chemia
- fizyka i astronomia / fizyka
- geografia
- historia
- informatyka
- język obcy nowożytny: dowolny
- wiedza o społeczeństwie
Dodatkowe informacje:
Wyróżnikiem dla tego kierunku jest duża liczba zajęć praktycznych w salach komputerowych, nowoczesne oprogramowanie, projekty indywidualne i zespołowe realizowane pod kierunkiem doświadczonej kadry dydaktycznej i praktyków. Instytut Informatyki w Zarządzaniu prowadzi badania naukowe w zakresie zastosowania technik neuronauki poznawczej w ekonomii i posiada laboratorium wyposażone w odpowiedni sprzęt. Wydział aktywnie współpracuje z Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym. Program nauczania był konsultowany z ekspertami z branży informatycznej i dostosowany do aktualnych wymagań rynkowych.