Turystyka i rekreacja
Kształcenie na kierunku turystyka i rekreacja skoncentrowane jest na kwestiach funkcjonowania i organizacji turystyki w Polsce i na świecie. Studenci uczą się m.in.: przewidywania i kształtowania potrzeb współczesnego rynku turystycznego, kreowania strategii rynkowych w turystyce, tworzenia oraz zarządzania produktem turystycznym i rekreacyjnym, wykorzystania metod badań rynku turystycznego na potrzeby funkcjonowania przedsiębiorstwa turystycznego oraz znajomości protokołu dyplomatycznego w biznesie turystycznym.
W oparciu o dobre przygotowanie teoretyczne i dostosowane do profilu kształcenia absolwenci posiadają umiejętności podejmowania decyzji, twórczego rozwiązywania problemów związanych z działalnością w sferze turystyki i rekreacji oraz współpracy z ludźmi.
- kreowanie produktów turystycznych,
- polityka turystyczna,
- organizacja i obsługa międzynarodowego ruchu turystycznego,
- turystyka zdrowotna i uzdrowiskowa,
- jakość i innowacje w turystyce,
- działalność touroperatorska,
- sieci i systemy hotelowe na świecie,
- zarządzanie projektami turystycznymi.
• przedsiębiorstwach turystycznych i innych jednostkach obsługi ruchu turystycznego (biura podróży i agencje turystyczne, centra konferencyjno-biznesowe, firmy eventowe, turystyczne przedsiębiorstwa transportowe i inne),
• przedsiębiorstwach hotelarskich i gastronomicznych (hotele, ośrodki wczasowe lub wypoczynkowe i inne podmioty zbiorowego zakwaterowania, obiekty agroturystyczne, restauracje i inne punkty gastronomiczne),
• ośrodkach sportowo-rekreacyjnych (zakłady uzdrowiskowe, ośrodki spa & wellness, fitness kluby, centra odnowy biologicznej, ośrodki sportowe, siłownie itp.),
• jednostkach samorządowych oraz organizacjach pozarządowych (urzędy marszałkowskie, starostwa powiatowe, urzędy miast i gmin).
Studia III stopnia.
- biznes medical spa & wellness,
- biznes turystyczny,
- turystyka międzynarodowa.
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.
Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier. Istnieje również możliwość udziału w stażach zagranicznych w ramach programu ERASMUS+.