Kierunek, którego ukończenie gwarantuje absolwentom satysfakcjonujące życie zawodowe i otwiera drzwi do kariery tak szeroko, jak to tylko możliwe.
Celem nauki jest przekazanie wiedzy ekonomicznej, która przygotuje do pracy na każdym szczeblu zatrudnienia w różnych firmach i instytucjach oraz wzmocni pozycję absolwentów na lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym rynku pracy.
Czas trwania studiów: 4 semestry.
Przykładowe przedmioty:
Wnioskowanie statystyczne, komunikacja i media społecznościowe, etyka biznesu, wspomaganie decyzji menedżerskich, ocena efektywności przedsiębiorstw, inwestycje zagraniczne.
Nasi absolwenci pracują jako:
• analitycy biznesu m.in. w zakresie oceny funkcjonowania, efektywności i wartości przedsiębiorstw, inwestycji, raportowania społecznego, rynku informacji i technologii, konkurencyjności,
• kierownicy w działach ekonomicznych, personalnych i innych sekcjach przedsiębiorstw i instytucji,
• specjaliści i asystenci wspomagający proces decyzyjny menedżerów,
• menedżerowie w małych i średnich przedsiębiorstwach,
• eksperci, doradcy i konsultanci oraz kontrolerzy działalności gospodarczej i administracji skarbowej,
• specjaliści ds. wyceny przedsiębiorstw i wartości niematerialnych oraz finansów i rozliczeń
międzynarodowych.
Kontynuacja nauki: absolwenci studiów na kierunku ekonomia mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.
WYDZIAŁ EKONOMII, FINANSÓW I ZARZĄDZANIA – KAMPUS MICKIEWICZA
Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Profil studiów: ogólnoakademicki
ECTS: 120
Specjalności:
- analityk biznesu;
- decyzje menedżerskie
Kryteria kwalifikacji:
STUDIA STACJONARNE:
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia. Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru:
W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
O – ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia
Ś – średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni.
STUDIA NIESTACJONARNE:
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.
Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.
Dodatkowe informacje:
Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier. Istnieje również możliwość odbycia staży zagranicznych w ramach programu ERASMUS+.