Studia dla zainteresowanych karierą w służbach mundurowych, których interesują sprawy bezpieczeństwa (np. kryminalistyka, przestępczość czy terroryzm). We współczesnej rzeczywistości i rosnącej liczbie zagrożeń dla bezpieczeństwa, absolwenci naszych studiów kończą studia, dysponując wiedzą i umiejętnościami przydatnymi dla pracodawcy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.
Nauczysz się:
- metodyki wykrywania i ścigania przestępstw i wykroczeń,
- postępowania na miejscu przestępstwa i wykorzystania technik kryminalistycznych,
- podstaw medycyny sądowej,
- taktyki prowadzenia dochodzeń i śledztw,
- prowadzenia przesłuchań,
- zarządzania w sytuacjach kryzysowych,
- zasad funkcjonowania administracji bezpieczeństwa.
Czas trwania studiów: 4 semestry.
Przykładowe przedmioty:
Prowadzenie rozmów i przesłuchań, Wprowadzenie do czynności dochodzeniowo-śledczych i operacyjno-rozpoznawczych, Wprowadzenie do techniki kryminalistycznej, Medycyna sądowa, Prawo dowodowe, Analiza kryminalna
Nasi absolwenci pracują w:
• Policji, Straży Pożarnej,
• służbach ratownictwa,
• administracji rządowej i samorządowej,
• Siłach Zbrojnych.
Kontynuacja nauki: absolwenci studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.
WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH
Forma studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Profil studiów: ogólnoakademicki
ECTS: 120
Specjalności:
- taktyka i technika kryminalistyczna;
- bezpieczeństwo osób i mienia;
- administrowanie służbami bezpieczeństwa wewnętrznego.
Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów zgodnie z przepisami obowiązującymi na Uczelni.
Kryteria kwalifikacji:
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.
Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.
Dodatkowe informacje:
Sektor bezpieczeństwa publicznego jest jednym z niewielu, w których regularnie od wielu lat pojawiają się masowo nowe miejsca pracy, w takich służbach jak np. Policja. Udoskonalamy nasz program, tak aby łączył to, czego studenci chcą się uczyć, z tym co jest przydatne na współczesnym rynku pracy. A jeśli oczekujesz od studiów więcej, możesz rozwijać swoje zainteresowania w Kole Kryminologii i Kryminalistyki. Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier.