Studiujący zapoznać się mogą z istotnymi kwestiami dotyczącymi np. przestępczości i terroryzmu oraz uzyskać wiedzę i umiejętności przydatne zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Dzięki studiom na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne nabędziesz wiedzy i umiejętności w zakresie: metodyki wykrywania i ścigania przestępstw i wykroczeń, zasad postępowania na miejscu przestępstwa i wykorzystania technik kryminalistycznych, podstaw medycyny sądowej, taktyki prowadzenia dochodzeń i śledztw, a także zasad prowadzenia przesłuchań. Zajęcia odbywają się nie tylko w salach wykładowych, ale również w pomieszczeniach do specjalistycznych ćwiczeń z zakresu samoobrony, symulacji zamachu, strzelnicy.
Czas trwania studiów: 4 semestry.
Przykładowe przedmioty: filozofia bezpieczeństwa, strategia bezpieczeństwa wewnętrznego, zarządzanie systemami bezpieczeństwa wewnętrznego, strategia zapobiegania przestępczości, metodologia badań nad bezpieczeństwem, psychologia społeczna.
Nasi absolwenci pracują w:
• Policji, Straży Pożarnej,
• służbach ratownictwa,
• administracji rządowej i samorządowej,
• Siłach Zbrojnych.
Kontynuacja nauki: absolwenci studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.
Profil studiów: ogólnoakademicki
ECTS: 120
Specjalności:
- taktyka i technika kryminalistyczna;
- bezpieczeństwo osób i mienia;
- administrowanie służbami bezpieczeństwa wewnętrznego.
Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów zgodnie z przepisami obowiązującymi na Uczelni.
Kryteria kwalifikacji:
Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.
Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.
Dodatkowe informacje:
Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier.