• 05 CZE 19

To dynamicznie rozwijający się kierunek, umożliwiający studiującemu zapoznanie się także ze sferą działań praktycznych. Program studiów uwzględnia konieczność interdyscyplinarnego podejścia w poszukiwaniu nowych rozwiązań, mających na celu poprawę stanu zdrowia populacji oraz zwiększenie efektywności podejmowanych decyzji dotyczących zdrowia.
    Studenci uczą się:
    • prowadzenia zajęć ruchowych dla osób w różnym wieku dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i z uwzględnieniem występujących dysfunkcji organizmu czy niepełnosprawności,
    • sprawowania opieki nad osobami w różnym wieku,
    • stosowania technik i narzędzi prowadzenia działań edukacyjnych wpływających na zdrowie psychosomatyczne osób zdrowych i chorych, a w konsekwencji podnoszących ich jakość życia.
    W ramach realizowanej specjalności: promotor i trener zdrowia realizowane są (do wyboru) dwa moduły: (1) promocja zdrowia i profilaktyka populacji osób w różnym wieku, (2) aktywny senior.

Czas trwania studiów: 4 semestry

Przykładowe przedmioty: zdrowie publiczne, żywienie i dietetyka, rekreacja ruchowa w różnym wieku, taniec i teatr ruchu, profilaktyka zdrowotna, kinezygerontoprofilaktyka

Nasi absolwenci pracują w:
    • jednostkach administracji rządowej i samorządowej,
    • jednostkach pomocy społecznej: ośrodkach wsparcia rodziny, domach pomocy społecznej itp.,
    • firmach konsultingowych i doradczych z zakresu ochrony zdrowia,
    • placówkach oświaty zdrowotnej,
    • sanatoriach, szpitalach, przychodniach i hospicjach,
    • państwowej inspekcji sanitarnej,
    • centrach odnowy biologicznej,
    • klubach fitness, w tym także dla osób o specjalnych potrzebach.

Kontynuacja nauki:  Absolwenci studiów na kierunku zdrowie publiczne są przygotowani do podjęcia studiów trzeciego stopnia, studiów specjalizacyjnych w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia oraz mają możliwość podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Profil studiów: praktyczny

• promotor i trener zdrowia

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.

Praktyki 3 miesięczne praktyki zawodowe odbywające się w cyklach miesięcznych, kolejno w II, III i IV semestrze.