• 22 PAŹ 20

Studia na kierunku public management dostarczają wiedzy teoretycznej i praktycznej, dotyczącej istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania jednostek sektora publicznego, społecznego i non-profit.
    Studia rozwijają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy zawodowej na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w jednostkach administracji państwowej i samorządowej różnych szczebli, organizacjach pozarządowych, wszelkiego typu stowarzyszeniach i fundacjach mających na celu promocję edukacji czy kształtowanie wizerunku danego miasta lub regionu.

Czas trwania studiów: 4 semestry

Przykładowe przedmioty:
    Project management in public administration, information systems in public administration, marketing in public administration, public finance management, management of health care systems, non-profit organization management.

Nasi absolwenci pracują jako:
    • specjaliści i kierownicy w jednostkach administracji państwowej i samorządowej,
    • specjaliści i kierownicy w organizacjach pozarządowych, stowarzyszeniach i fundacjach, mających na celu promocję edukacji czy kształtowanie wizerunku danego miasta lub regionu,
    • specjaliści i kierownicy w międzynarodowych organizacjach sektora publicznego, społecznego i non-profit,
    • specjaliści i kierownicy zarządzający jednostkami opieki zdrowotnej.

Kontynuacja nauki: Studiów trzeciego stopnia, studia podyplomowe

Program kierunku ma charakter modułowy.

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru:
    W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
    O – ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia
    Ś – średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni.

Kandydaci muszą posiadać znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie w tym języku.

Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier. Istnieje również możliwość odbycia staży zagranicznych w ramach programu ERASMUS+.