• 04 CZE 19

Studia umożliwiają zdobycie podstawowej wiedzy ogólno-pedagogicznej, historycznofilozoficznej, socjologicznej i psychologicznej niezbędnej do zrozumienia społecznokulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej oraz do kształtowania własnego rozwoju zawodowego oraz samorealizacji w działalności artystycznej. Student może zdobyć umiejętność komunikacji społecznej, posługiwania się warsztatem diagnostycznym, wzbogacania oraz doskonalenia swojej wiedzy i kompetencji w zakresie praktycznego działania oraz tworzenia własnego warsztatu metodycznego i artystycznego. Absolwent jest przygotowany do realizacji dydaktycznych i wychowawczych zadań szkoły podstawowej w zakresie kształcenia zintegrowanego w edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkola w zakresie wychowania przedszkolnego.

Nauczysz się:
    • rozumieć i wspomagać rozwój dziecka,
    • prowadzić z dziećmi/uczniami zajęcia wspierające ich rozwój,
    • interpretować programy nauczania i analizować podstawę programową,
    • udoskonalać swoje kompetencje w zakresie praktycznego działania,
    • tworzyć własny warsztat metodyczny,
    • refleksyjnie oceniać własną rolę zawodową.

Możliwości zatrudnienia:

Absolwent kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna posiada pełne kwalifikacje i niezbędne kompetencje do pracy z dziećmi
    w przedszkolu oraz z uczniami klas I–III szkoły podstawowej.

Profil studiów: praktyczny

• rozszerzona edukacja artystyczna;
    • pedagogika małego dziecka

Studia na kierunku pedagogika to praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu oraz uzyskania pełnych kwalifikacji nauczycielskich.