• 22 PAŹ 20

Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu public relations, funkcjonowania mediów, wystąpień publicznych, tworzenia materiałów reklamowych, sposobów skutecznej autoprezentacji, rzecznictwa prasowego, retoryki i erystyki. Umiejętność skutecznego komunikowania się z otoczeniem, jaką zyskuje nasz absolwent, znacząco zwiększa szanse na nowoczesnym rynku pracy.

Nauczysz się:
    • wykorzystywać instrumenty współczesnego PR-u, niezbędnego do budowania pozytywnego
    wizerunku firmy i samego siebie,
    • prowadzić działania PR w internecie oraz kampanie reklamowe i społeczne,
    • przeprowadzać analizy eksperckie aktywności medialnych,
    • zarządzać organizacjami pozarządowymi.

Czas trwania studiów: 4 semestry

Przykładowe przedmioty:
    Nowoczesne narzędzia PR, techniki neuronauki poznawczej, technika mowy i kultura wypowiedzi, podstawy fotografiki, komunikacja w przestrzeni międzykulturowej, manipulacje medialne i czarny PR, media społecznościowe w instytucjach publicznych.

Nasi absolwenci znajdą zatrudnienie w:
    • agencjach PR,
    • agencjach konsultingowych jako specjaliści ds. wystąpień publicznych,
    • mediach i instytucjach kultury,
    • urzędach marszałkowskich, gmin, miast i urzędach wojewódzkich,
    • firmach poszukujących ludzi kreatywnych,
    • organizacjach pozarządowych i politycznych (prowadzenie biur parlamentarzystów, polityków lokalnych oraz stowarzyszeń).

Kontynuacja nauki: dalsze poszerzenie kompetencji może nastąpić na studiach podyplomowych lub studiach III stopnia.

• Kreatywny PR
    • Inżynieria organizacji pozarządowych

Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów zgodnie z przepisami obowiązującymi na Uczelni.

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.

Studia są adresowane nie tylko do absolwentów kierunków humanistycznych i społecznych, ponieważ zdobyte w ich toku kompetencje mogą okazać się przydatne w różnorakich formach aktywności zawodowej. Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier.