• 04 CZE 19

Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu public relations, funkcjonowania mediów, wystąpień publicznych, tworzenia materiałów reklamowych, sposobów skutecznej autoprezentacji, rzecznictwa prasowego, retoryki i erystyki. Umiejętność skutecznego komunikowania się z otoczeniem, jaką zyskuje nasz absolwent, znacząco zwiększa szanse na nowoczesnym rynku pracy.

Dzięki studiom na kierunku:
    • poznasz instrumenty współczesnego PR-u, niezbędnego do budowania pozytywnego wizerunku firmy i samego siebie,
    • nauczysz się prowadzić działania PR w internecie oraz kampanie reklamowe i społeczne,
    • zapoznasz się z analizą ekspercką aktywności medialnych,
    • poznasz metody zarządzania organizacjami pozarządowymi.

Czas trwania studiów: 4 semestry

Przykładowe przedmioty: grafika komputerowa, manipulacje medialne i czarny PR, nowe media, podstawy fotografiki, PR w serwisach społecznościowych, projektowanie stron internetowych, technika mowy i kultura wypowiedzi, techniki neuronauki poznawczej, warsztat wystąpień publicznych, występ przed kamerą i mikrofonem.

Nasi absolwenci znajdą zatrudnienie w:
    • agencjach PR,
    • agencjach konsultingowych jako specjaliści ds. wystąpień publicznych,
    • mediach i instytucjach kultury,
    • urzędach marszałkowskich, gmin, miast i urzędach wojewódzkich,
    • firmach poszukujących ludzi kreatywnych,
    • organizacjach pozarządowych i politycznych (prowadzenie biur parlamentarzystów, polityków lokalnych oraz stowarzyszeń).

Kontynuacja nauki: dalsze poszerzenie kompetencji może nastąpić na studiach podyplomowych lub studiach III stopnia.

• Kreatywny PR
    • Inżynieria organizacji pozarządowych

Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów zgodnie z przepisami obowiązującymi na Uczelni.

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.

Studia są adresowane nie tylko do absolwentów kierunków humanistycznych i społecznych, ponieważ zdobyte w ich toku kompetencje mogą okazać się przydatne w różnorakich formach aktywności zawodowej.