• 04 CZE 19

Ukończenie studiów na II stopniu kierunku Management Instytucji Publicznych i Public Relations pozwoli na poszerzenie i pogłębienie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych pozwalających wykonywać różne zawody związane z kreowaniem wizerunku, doradztwem wizerunkowym, budowaniem PR osobistego i instytucjonalnego, a także te zawody, w którym wymaga się posiadania kompetencji związanych z komunikowaniem społecznym.

W programie studiów znalazły się przedmioty i warsztaty o charakterze praktycznym, które pozwolą na nabycie konkretnych umiejętności, np. tworzenia stron internetowych, wystąpień publicznych, odpowiedniego zachowania przed kamerą i mikrofonem, wykorzystywania do PR projektów graficznych i fotograficznych, efektywnego korzystania z mediów społecznościowych.

W toku studiów  studenci nabędą także znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się słownictwem specjalistycznym związanym z kierunkiem studiów.

Czas trwania studiów: 4 semestry

Przykładowe przedmioty: grafika komputerowa, manipulacje medialne i czarny PR, nowe media, podstawy fotografiki, PR w serwisach społecznościowych, projektowanie stron internetowych, technika mowy i kultura wypowiedzi, techniki neuronauki poznawczej, warsztat wystąpień publicznych, występ przed kamerą i mikrofonem.

Możliwość zatrudnienia: ukończenie studiów pozwoli na zatrudnienie na wielu stanowiskach związanych z tworzeniem PR i komunikowaniem społecznym, np.: specjalista ds. PR, rzecznik prasowy, dziennikarz, specjalista ds. reklamy, doradca personalny ds. wizerunku oraz innych.

Kontynuacja nauki: dalsze poszerzenie kompetencji może nastąpić na studiach podyplomowych lub studiach III stopnia.

• Kreatywny PR
    • Inżynieria organizacji pozarządowych

Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów zgodnie z przepisami obowiązującymi na Uczelni.

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.

Studia są adresowane nie tylko do absolwentów kierunków humanistycznych i społecznych, ponieważ zdobyte w ich toku kompetencje mogą okazać się przydatne w różnorakich formach aktywności zawodowej.