• 04 CZE 19

Studenci kierunku są przygotowani do podejmowania wyzwań zawodowych w zakresie logistyki, inżynierii produkcji oraz energetyki. Specjalność logistyka systemów produkcyjnych ma na celu wykształcenie fachowców posiadających umiejętność planowania i organizowania pracy produkcji (w szczególności przemysłowej), a także jej monitorowania i kontroli.
    Specjalność systemy dystrybucji energii ma na celu wykształcenie fachowców w zakresie wdrażania, zarządzania oraz doskonalenia systemów energetycznych.

Absolwenci kierunku, uzyskują tytuł zawodowy magister inżyniera.

Czas trwania studiów 1,5 roku (3 semestry)

Absolwent jest przygotowany do podejmowania wyzwań zawodowych w zakresie logistyki, inżynierii produkcji oraz energetyki. Nacisk uzyskiwanych efektów kształcenia położony jest na pozyskanie umiejętności kreatywnego i analitycznego myślenia, obsługi systemów informatycznych oraz znajomości współczesnych trendów wpływających na funkcjonowanie szeroko pojętej logistyki.

Specjalność Logistyka Systemów Produkcyjnych ma na celu wykształcić fachowców posiadających umiejętność planowania i organizowania pracy produkcji (w szczególności przemysłowej), a także jej monitorowania i kontroli. Absolwent specjalności posiada również kompetencje dotyczące gospodarki materiałowej oraz transportu. Wykładane zagadnienia uwzględniają nowoczesne trendy wpływające na działalność produkcyjną, w szczególności rozwój technologii inteligentnych, automatyki i robotyki.

Specjalność Systemy Dystrybucji Energii ma na celu wykształcić fachowców posiadających kompetencje w zakresie wdrażania, zarządzania oraz doskonalenia systemów energetycznych. Absolwent specjalności posiada wiedzę techniczną dotyczącą działania urządzeń elektroenergetycznych oraz metod pozyskiwania i dystrybucji energii odnawialnej, a także umiejętności pozatechniczne w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami energetycznymi oraz doskonalenia procesów konwersji i dystrybucji energii. Wykładane zagadnienia uwzględniają również aspekty makroekonomiczne dotyczące bezpieczeństwa i funkcjonowania krajowego systemu energetycznego.

Nasi absolwenci pracują m.in. w:
    • przedsiębiorstwach transportowych, spedycyjnych i logistycznych (T SL),
    • działach planowania zaopatrzenia, sterowania produkcją, zarządzania magazynem,
    • parkach przemysłowych i logistycznych,
    • stanowiskach informatycznej obsługi logistyki i transportu,
    • zakładach komunikacji publicznej,
    • jednostkach zajmujących się sterowaniem i planowaniem ruchu miejskiego,
    • jednostkach certyfikujących i audytujących.

• Logistyka Systemów Produkcyjnych
    • Systemy Dystrybucji Energii

Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest wymaganą liczbą zdeklarowanych na tę specjalność studentów.

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów inżynierskich co najmniej pierwszego stopnia. Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru:
    W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
    O – ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia,
    Ś – średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni.

Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier. Istnieje również możliwość odbycia staży zagranicznych w ramach programu ERASMUS+.