• 01 LT. 21

Wydział: Wydział Prawa i Administracji

Informacje o kierunku:

Cel

Przygotowanie kursantów do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską, sędziowską i prokuratorską.

Opis / Program

Zajęcia będą prowadzone przez znakomitych praktyków: radców prawnych, adwokatów oraz sędziów, którzy przedstawią podstawowe informacje dotyczące tego, w jaki sposób przygotować się do egzaminów wstępnych, ale także przerobią z Uczestnikami kursu akty prawne, wymagane przez Ministerstwo Sprawiedliwości na tegorocznych egzaminach. Dodatkowo przewidziane są odpowiednie moduły praktyczne dla poszczególnych aplikacji. Kurs kończy się zaliczeniem w postaci próbnego testu wstępnego na aplikacje.

Uczestnicy

Studenci V roku studiów prawniczych oraz absolwenci, którzy ukończyli studai prawnicze.

Prowadzący

Prowadzący to praktykujący prawnicy: radcowie prawni, adwokaci oraz sędziowie, którzy posiadają wieloletni staż pracy oraz doświadczenie w aspekcie kształcenia młodych prawników.

Organizacja:

140 godzin akademickich

Dokumenty

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstepnych, wg kolejności złożenia dokumentów aż do wypełnienia limitu miejsc (40 osób).

Wymagane dokumenty:

-kwestionariusz osobowy

Sposób składania dokumentów

Wypełniony kwestionariusz osobowy należy przesłać na adres email:

ewa.michalkiewicz@usz.edu.pl

ewa.milczarek@usz.edu.pl

składania dokumentów
    4.06. – 10.06.2020 rok
    rozpoczęcia zajęć
    13.06.2020 rok
    terminy zajęć

Zajęcia będą się odbywać jako zjazdy weekendowe. Szczegółowy harmonogram zostanie podany niebawem.

Wydział Prawa i Administracji

ul. Narutowicza 17a