• 05 PAŹ 21
    Konkurs Matematyka w Obiektywie

    Zapraszamy do udziału w Międzynarodowy Projekt Naukowo-Edukacyjny “Matematyka w obiektywie”.

    Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny.

    Uczestnicy wysyłają zdjęcia którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznaczy. Uczestnicy: 2 grupy wiekowe (do i powyżej 20 roku życia). Aby wziąć udział w konkursie trzeba się zgłosić na www.mwo.usz.edu.pl, podać swoje konto e-mailowe, poczekać na link aktywacyjny. Następnie wypełnić zgłoszenie. Zdjęcia (max 6 szt.) proszę wysyłać wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny).

    Ambasadorowie: osoby, które pomagają innym w zakładaniu kont, logowaniu, wykonaniu, podpisywaniu i opisywaniu zdjęć, propagują idee Matematyki w obiektywie. Mogą to być osoby dorosłe (rodzice, nauczyciele, wychowawcy) oraz np. uczniowie, którzy innym pomagają w rejestracji lub przygotowaniu zdjęć i zarejestrują się w systemie zgłoszeniowym. Uczestnicy w panelu zgłoszeniowym wybierają nazwisko swojego ambasadora. Każda zgłoszona fotografia podnosi miejsce ambasadora w rankingu. Najbardziej aktywni otrzymują tytuł honorowy „Ambasador Matematyki w obiektywie”, dyplom i nagrodę rzeczową.

    W tym roku zapraszamy również osoby słabosłyszące i głuche. Dla nich specjalnie przygotowaliśmy film z tłumaczem języka migowego. Warto zamieścić go na stronie www.

    Proponuję zamieszczenie załączonych materiałów (prezentacji, plakatu i 2 linków do krótkich filmów zapraszających do udziału w XII edycji Matematyki w obiektywie https://youtu.be/wnKd7CAwGFQ oraz https://youtu.be/SEiTAZV_SYo na stronie www oraz w mediach społecznościowych.

    Będzie mi miło, jeśli zechcecie Państwo subskrybować kanał Mathematics in Focus na You Tube.