Interdyscyplinarne Studia Zaawansowane (ISZ) to program adresowany do tych, którzy w październiku 2021 roku zaczną studia na Uniwersytecie Szczecińskim na dowolnym kierunku studiów drugiego stopnia.
Uczestnicy ISZ realizują indywidualny projekt badawczy pod opieką dwóch tutorów i korzystają z form wsparcie finansowanych ze środków projektu „Uniwersytet 2.0. – Strefa Kariery”:
- dotacja badawcza w wysokości 5000 PLN,
- laptop użyczony na czas uczestnictwa w projekcie,
- rozbudowany lektorat „Język angielski w komunikacji naukowej”,
- zajęcia i warsztaty z gośćmi zagranicznymi,
- letni obóz naukowy w atrakcyjnej miejscowości.
Studentki i Studentów, którzy chcieliby wzbogacić swoje studia drugiego stopnia o wymienione wyżej elementy, zapraszamy do ISZ!
Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie http://interstudia.usz.edu.pl.
Kontakt: dr hab. Maciej Witek, prof. US, maciej.witek@usz.edu.pl
Interdyscyplinarne Studia Zaawansowane są zadaniem realizowanym na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach projektu „UNIWERSYTET 2.0. – STREFA KARIERY” nr POWR.03.05.00-00-z064/17 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego od 1 października 2018 r. do 30 września 2022 r.
Profil studiów: ogólnoakademicki
Specjalności:
nie dotyczy
Kryteria kwalifikacji:
Do postępowania kwalifikacyjnego do ISZ mogą przystąpić osoby, które w trakcie rekrutacji na dany rok akademicki zarejestrowały się na jeden lub dwa kierunki studiów stacjonarnych drugiego stopnia prowadzone na US i spełniają warunki stawiane kandydatom na studiach II stopnia US.
Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru:
N = D+P+R,
gdzie:
D – ocena z dyplomu kandydata,
P – punkty za koncepcję projektu kandydata,
R – punkty za rozmowę kwalifikacyjną oraz inne osiągnięcia i formy działalności kandydata świadczące o jego dotychczasowej aktywności naukowej.
Postępowanie kwalifikacyjne na ISZ obejmuje:
– składanie przez kandydatów wniosków o uczestnictwo w ISZ
( formularz zgłoszeniowy, dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, zaświadczenie o średniej ocen z przebiegu studiów, koncepcję proponowanego projektu badawczego, zgodę tutorów na sprawowanie opieki nad indywidualnym projektem badawczym studenta, dokument potwierdzający rejestrację na wybrany kierunek studiów drugiego stopnia, opinię o kandydacie sporządzoną przez pracownika uczelni oraz inne dokumenty potwierdzające aktywność studenta,
– rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami do uczestnictwa w ISZ.
Dodatkowe informacje:
Dodatkowe formy wsparcia dla uczestników ISZ: dotacja badawcza w wysokości 5000 PLN rocznie, laptop wraz z oprogramowaniem na czas nauki, wyjazd na szkołę letnią do atrakcyjnej miejscowości, 120 godzin lektoratu „Język angielski w komunikacji naukowej”, wykłady z profesorami z zagranicy. Więcej informacji : http://interstudia.usz.edu.pl/