• 10 MAJA 19

Celem kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość jest przygotowanie studentów do pracy w podmiotach gospodarczych. Studenci studiów drugiego stopnia uczą się rozwiązywania złożonych problemów finansowo-księgowych w oparciu o Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej. Absolwenci mogą również ubiegać się o prestiżowe uprawnienia zawodowe, na przykład o tytuł biegłego rewidenta, doradcy podatkowego czy dyplomowanego księgowego.

Czas trwania studiów: 4 semestry.

Przykładowe przedmioty: prawo finansowe, standardy sprawozdawczości finansowej, zarządzanie instytucjami kredytowymi.

Nasi absolwenci pracują jako:
    • specjaliści ds. controllingu,
    • biegli rewidenci,
    • doradcy podatkowi,
    • główni księgowi w jednostkach sektora prywatnego i publicznego,
    • specjaliści w bankach i firmach ubezpieczeniowych,
    • analitycy giełdowi.

Kontynuacja nauki: absolwenci studiów na kierunku finanse i rachunkowość mają możliwość kontynuowania kształcenia na innych kierunkach studiów trzeciego stopnia i podyplomowych, realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim.

• controlling i rachunkowość zarządcza;
    • rachunkowość finansowa i auditing,
    • inwestowanie na rynkach finansowych,
    • zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie,
    • applied finance.

Uruchomienie danej specjalności uwarunkowane jest liczbą zadeklarowanych na tę specjalność studentów.

STUDIA STACJONARNE:

Do postępowania kwalifikacyjnego mogą przystąpić osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia.

Kryterium kwalifikacji jest liczba otrzymanych punktów, obliczana wg wzoru:
    W = 0,5 O + 0,5 Ś, gdzie:
    O – ocena na dyplomie ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia
    Ś – średnia z przebiegu studiów co najmniej pierwszego stopnia, potwierdzona przez uczelnię kandydata i wyliczona według zasad zgodnych z regulaminem studiów ukończonej uczelni.

STUDIA NIESTACJONARNE:

Kryterium kwalifikacji jest ocena na dyplomie.

Praktyki nie są obowiązkowe. Fakultatywne staże i praktyki organizowane są we współpracy z Akademickim Biurem Karier. Istnieje również możliwość odbycia staży zagranicznych w ramach programu ERASMUS+. Miejsca dodatkowych staży i praktyk (we współpracy z Akademickim Biurem Karier): • Santander Bank Polska S.A. • Cargotec Polska Sp. z o.o. • Zakład Ubezpieczeń Społecznych • Pazim Sp. z o.o. oraz liczne biura rachunkowe.