• 07 LIS 17

W obecnej sytuacji geopolitycznej rośnie zapotrzebowanie na specjalistów znających język rosyjski i orientujących się w realiach społeczno-politycznych panujących w Rosji. Filologia rosyjska to kierunek, na którym można nie tylko kontynuować naukę języka rosyjskiego, ale również nauczyć się go od podstaw. W trakcie trwania studiów studenci mają szansę pogłębiania znajomości języka na uczelniach zagranicznych, zarówno podczas studiów semestralnych, jak i kilkutygodniowych kursów językowych. Mogą również brać udział w międzynarodowych projektach naukowo-badawczych prowadzonych we współpracy z uczelniami rosyjskimi, niemieckimi czy czeskimi.

UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW

W trakcie studiów:
    • nauczysz się języka rosyjskiego oraz norweskiego, chińskiego, czeskiego, angielskiego bądź niemieckiego,
    • zdobędziesz wiedzę na temat kultury i realioznawstwa Rosji oraz kraju wybranego dodatkowego języka,
    • poznasz literaturę Rosji oraz kraju wybranego języka,
    • nauczysz się podstaw tłumaczenia ustnego i pisemnego.

KARIERA I PRACA

Nasi absolwenci pracują jako:
    – pracownicy biur turystycznych,
    – pracownicy biur tłumaczeń,
    – pracownicy firm call-center,
    – urzędnicy i pracownicy w firmach przygranicznych,
    – pracownicy w mediach: radiu i telewizji,
    – nauczyciele w szkołach językowych.

• dodatkowy język obcy do wyboru: szwedzki, chiński, francuski, niemiecki, angielski, włoski

Kryteria kwalifikacji - grupa I:

• język polski

Kryteria kwalifikacji - grupa II:

• język obcy nowożytny: dowolny

Kryteria kwalifikacji - grupa III:

• geografia
    • historia
    • matematyka
    • wiedza o społeczeństwie

Studia filologiczne, poza kompetencjami językowymi, rozwijają również umiejętności organizacyjne, kompetencje społeczne i kulturowe, m.in. poprzez udział w licznych spotkaniach i imprezach przygotowywanych przez Instytut Filologii Słowiańskiej. Można do nich zaliczyć Dni Słowiańskie oraz liczne przedstawienia teatralne i koncerty. Istnieje możliwość organizacji zajęć grup w trybie popołudniowym, co daje możliwość łączenia nauki na dwóch kierunkach studiów, jak również łączenia pracy z nauką na studiach stacjonarnych.