• 07 LIS 17

Dynamiczny rozwój Pomorza Zachodniego wzbudza zainteresowanie wśród skandynawskich przedsiębiorców. Coraz więcej firm buduje swoje filie na terenie Szczecina, jak również w całym województwie zachodniopomorskim. Ponadto to właśnie Szczecin leży najbliżej Półwyspu Skandynawskiego, co czyni miasto najodpowiedniejszym miejscem dla podejmowania współpracy z krajami nordyckimi. W związku z tym stale rośnie zapotrzebowanie na specjalistów znających język norweski.

UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW

Nauczysz się:
    • biegle posługiwać językiem norweskim,
    • tłumaczyć: dokumenty, artykuły prasowe, teksty literackie itp. Ponadto dowiesz się, jak wyglądają podstawy prawa pracy, prawa administracyjnego i prawa cywilnego, a zajęcia z historii i kultury Norwegii pozwolą Ci lepiej zrozumieć mentalność mieszkańców Skandynawii.

KARIERA I PRACA

Nasi absolwenci pracują jako:

• pracownicy administracyjni w urzędach,
    • pracownicy administracyjni w firmach skandynawskich,
    • konsultanci w instytucjach kulturalnych, w których niezbędna jest znajomość języka norweskiego

• kształcenie translatorskie;
    • kontakty językowe w kulturze i biznesie

Kryteria kwalifikacji - grupa I:

• język polski

Kryteria kwalifikacji - grupa II:

• język obcy nowożytny: dowolny

Kryteria kwalifikacji - grupa III:

• przedmiot dowolny

Studenci studiów norweskich jako drugi język obcy mogą wybrać język obcy do wyboru: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, włoski. Katedra Skandynawistyki wysyła swoich studentów na studia oraz na praktyki do skandynawskich uczelni partnerskich w ramach programów: Erasmus+ oraz Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy. Studenci mają szansę wyjechać kilka razy w ciągu toku studiów.