• 09 MAJA 19

Studia umożliwiają pogłębienie wiedzy w zakresie języka, kultury i mentalności mieszkańców krajów nordyckich. Znajomość języka norweskiego jest atutem na rynku pracy ze względu na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów znających ten język, wynikające ze współpracy gospodarczej z krajami nordyckimi.

UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW

Nauczysz się:
    • biegle posługiwać językiem norweskim,
    • tłumaczyć: dokumenty, artykuły prasowe, teksty literackie itp.
    Ponadto dowiesz się, jak wyglądają podstawy prawa pracy, prawa administracyjnego i prawa cywilnego, a zajęcia z historii i kultury Norwegii pozwolą Ci lepiej zrozumieć mentalność mieszkańców Skandynawii.

KARIERA I PRACA

Nasi absolwenci pracują jako:
    • asystenci tłumaczy i tłumacze,
    • pracownicy administracyjni w firmach skandynawskich,
    • konsultanci w instytucjach kulturalnych, w których niezbędna jest znajomość języka norweskiego.

• translatorska;
    • kontakty językowe w kulturze i biznesie

Kryteria kwalifikacji - grupa I:

• język polski

Kryteria kwalifikacji - grupa II:

• język obcy nowożytny: dowolny

Kryteria kwalifikacji - grupa III:

• przedmiot dowolny

Studenci studiów norweskich jako drugi język obcy mogą wybrać język obcy do wyboru: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, włoski. Katedra Skandynawistyki wysyła swoich studentów na studia oraz na praktyki do skandynawskich uczelni partnerskich w ramach programów: Erasmus+ oraz Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy. Studenci mają szansę wyjechać kilka razy w ciągu toku studiów.