• 09 MAJA 19

Economics and IT Applications jest kierunkiem z wykładowym językiem angielskim. Zasadniczy cel kształcenia to wzmocnienie pozycji absolwentów na rynku pracy zarówno krajowym, jak i międzynarodowym poprzez przygotowanie ich do podjęcia zatrudnienia w przedsiębiorstwach i instytucjach, w których podstawowym językiem komunikacji jest język angielski. Studia te zapewniają również praktyczne przygotowanie absolwentów w zakresie zastosowania nowoczesnych aplikacji teleinformatycznych w pracy w przedsiębiorstwach na poziomie kadry zarządzającej.

UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW

Nauczysz się:
    • podstaw ekonomii, finansów, marketingu i zarządzania organizacją,
    • wykorzystywać różne systemy i aplikacje informatyczne wspomagające prowadzenie działalności gospodarczej i zarządzanie organizacją,
    • analizować zjawiska rynkowe i podejmować właściwe decyzje biznesowe na podstawie zastosowanych metod i przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi IT,
    • zarządzać informacją, projektami, zespołami, ryzykiem. Ponadto poznasz podstawy programowania i projektowania systemów informatycznych, również na urządzenia mobilne.

KARIERA I PRACA

Nasi absolwenci pracują jako:
    • analitycy danych,
    • samodzielni analitycy biznesowi,
    • specjaliści ds. oceny i doboru narzędzi informatycznych do wsparcia biznesu,
    • kierownicy różnych szczebli zarządzania,
    • właściciele i pracownicy firm konsultingowych,
    • specjaliści ds. audytu systemów informatycznych w organizacjach.

Program kierunku ma charakter modułowy, co umożliwia wybór indywidualnej ścieżki edukacyjnej, dopasowanej do preferencji studenta.

Kryteria kwalifikacji - grupa I:

• geografia
    • historia
    • matematyka
    • wiedza o społeczeństwie

Kryteria kwalifikacji - grupa II:

• język obcy nowożytny: angielski

Kryteria kwalifikacji - grupa III:

• biologia
    • chemia
    • fizyka i astronomia / fizyka
    • geografia
    • historia
    • informatyka
    • język obcy nowożytny: dowolny
    • wiedza o społeczeństwie

Mamy najlepsze programy nauczania, poświadczone kategorią naukową A, nadaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ponadto: • zajęcia laboratoryjne z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji w biznesie stanowią 25% ogółu zajęć, • wszystkie przedmioty prowadzone są w języku angielskim przez kadrę uniwersytetu oraz zagranicznych wykładowców, • wspólne zajęcia ze studentami z wymiany międzynarodowej są okazją do nawiązania ciekawych znajomości i pracy nad wspólnymi projektami. • znacząca część zajęć prowadzona jest przez wykładowców posiadających doświadczenie praktyczne.