• 08 CZE 18

Projekt Brikolaż zakłada stworzenie i realizację, w okresie od 01.11.2017 do 30.09.2022, interdyscyplinarnych studiów doktoranckich w dyscyplinach: ekonomia, nauki o zarządzaniu i finanse prowadzących do przygotowania interdyscyplinarnych rozpraw doktorskich.

Każdy student-doktorant w ramach indywidualnego programu badawczego doktoranta (zatwierdzonego przez koordynatora projektu, promotora, radę naukową i rade praktyków) otrzyma przez cały okres studiów grant badawczy, w ramach którego będzie mógł sfinansować przeprowadzenie badań naukowych związanych z przygotowaniem dysertacji. W ramach grantu przewiduje się następujące kategorie: koszty zakupu literatury fachowej, koszty zakupu usług badawczych (analizy laboratoryjne, opracowania statystyczne, badania ankietowe, itp.), koszty udziału w seminariach i konferencjach związanych z tematyką projektu oraz koszty wyjazdów niezbędnych dla realizacji projektu, np.: kwerendy, badania terenowe, itp.

W studiów przewiduje się organizację dwóch szkół letnich (z wykładowym językiem angielskim). Zajęcia zostaną przeprowadzone przez zagranicznych naukowców oraz praktyków – trenerów specjalizujących się w realizacji badań i prowadzeniu zajęć dydaktycznych m.in. University of St. Gallen czy Manchester University.

WYDZIAŁ NAUK EKONOMICZNYCH I ZARZĄDZANIA

Obszar wiedzy: nauki społeczne
    Dziedzina nauki: nauki ekonomiczne
    Dyscyplina:

• ekonomia
    • finanse
    • nauki o zarządzaniu
    Forma studiów: STACJONARNE
    Limit miejsc: 20 studentów

Lp. Kryteria kwalifikacji Maksymalna liczba punktów
    Etap I
    1 Ocena na dyplomie ukończenia jednolitych studiów magisterskich albo studiów drugiego stopnia. Zasady punktacji:

Ocena dobra – 8 pkt

Ocena dobra plus – 10 pkt

Ocena bardzo dobra – 12 pkt

12
    2 Średnia ocen z przebiegu studiów (jednolitych magisterskich albo I i II stopnia). Średnia ocena z przebiegu studiów będzie przeliczana na punkty zgodnie z następującą zasadą: kandydat uzyska 1 pkt za średnią 3,0
    i 0,85 pkt. za każdą pełną 0,1 części całkowitej średniej ze studiów powyżej 3,0
    18
    3 Ocena projektu badawczego dotyczącego planowanej pracy doktorskiej (7 do 10 stron maszynopisu) 20 pkt 20
    4 Inne:

Udokumentowane publikacje naukowe i cytowania-10

Udokumentowany udział w projektach badawczych lub uzyskanie projektu badawczego – 6

Udokumentowany udział w konferencjach naukowych, seminariach i warsztatach – 5

Udokumentowana znajomość języka obcego – 2

Udokumentowana praca w kołach naukowych – 2

Ukończenie studiów podyplomowych, ukończenie MBA – 2

Zaświadczenie o wymianie międzynarodowej – 2

Rekomendacja promotora – 1

30
    Etap II
    5 Rozmowa kwalifikacyjna – 20 pkt 20
    Łącznie 100

I Etap: ocena dotychczasowych osiągnięć (punkty 1, 2, 3, 4) max 80 punktów

Kwalifikacja do rozmowy, przejścia do drugiego etapu: zdobycie minimum 48 punktów (60%) za dotychczasowe aktywności plus osiągnięcia na studiach

Etap II: rozmowa rekrutacyjna (punkt 5) max 20 punktów

W tym:

Kryterium gotowości do zmian (rozmowa z psychologiem) – 10 punktów

Rozmowa kwalifikacyjna – związek proponowanego projektu badawczego z działaniami kluczowych dla gospodarki i społeczeństwa, wspierającymi innowacyjność kraju i zapewniających możliwość komercjalizacji rezultatów badań – 10 punktów

Przyjęcie na studia – ocena końcowa:

Łączna liczba punktów z I i II etapu procesu rekrutacyjnego musi wynosić minimum 66 punktów (powyżej 65%)

*        Kryterium zmienne, w zależności od dyscypliny, której dotyczą kryteria kwalifikacji – element określany przez Radę Wydziału, w uchwale rekrutacyjnej.

Przeliczanie liczby uzyskanych punktów na ocenę:

0 –    40 pkt – ocena niedostateczna

41 –   53 pkt – ocena dostateczna

54 –   62 pkt – ocena dostateczna plus

63 –   75 pkt – ocena dobra

76 –   84 pkt – ocena dobra plus

85 – 100 pkt  – ocena bardzo dobra

Do podjęcia studiów doktoranckich i realizacji projektu badawczego pod kierunkiem opiekuna naukowego może zostać wybrany kandydat, który uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym więcej niż połowę 65% liczby punktów.

Przyjęcia na studia trzeciego stopnia odbywać się będą w ramach uchwalonego przez Senat Uniwersytetu Szczecińskiego limitu miejsc (20 miejsc).

Decyzję o przyjęciu na studia trzeciego stopnia podejmuje wydziałowa komisja rekrutacyjna.

Od decyzji wydziałowej komisji rekrutacyjnej służy odwołanie do rektora w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji. Podstawą odwołania może być jedynie naruszenie warunków i trybu rekrutacji na studia trzeciego stopnia w roku akademickim 2018/2019. Decyzja rektora jest ostateczna.

Terminy rekrutacji  i miejsca składania dokumentów.

Obszar kształcenia, dziedzina, dyscyplina naukowa:

obszar kształcenia: nauki społeczne
    dziedzina dziedzina: nauki ekonomiczne
    dyscyplina: ekonomia, finanse, nauki o zarządzaniu